KSIĄZKA 1KSIĄZKA2

ZULA BOKSER

Książki o bokserach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książka polecana przez Klub Boksera przy Związku Kynologicznym w Polsce
Autorka – hodowczyni i wielbicielka bokserów - przedstawia swą ulubioną rasę psów, przeplatając obiektywne informacje osobistymi doświadczeniami i historiami o swych pupilach."... Jeżeli kiedykolwiek założysz osobisty klub boksera, tę rodzinną bandę dwojga (a potem trojga itd.), to tak już zostanie na zawsze. Wchodzisz w wiek dojrzały, a potem… bardziej dojrzały, masz coraz mniej siły, ale coraz więcej doświadczenia i wiesz, że już nic nie zmienisz, co więcej: nie chcesz już niczego zmieniać. To one, boksery, nadają sens i tempo twojemu życiu, wprowadzają barwy i wdzięk do codziennej szarości. Nie tylko kochasz, ale sam jesteś kochany i potrzebny. Jeżeli pochłaniały cię wymierne sukcesy wystawowe, to z czasem zrozumiesz naprawdę to, co wiedziałeś zawsze - że to nie one są treścią kynologicznej egzystencji. Mówisz swojemu bokserowi: po prostu bądź…""Może to zabrzmi przesadnie, ale rasy psów można porównać do dzieł sztuki. Powstawały bowiem w wyniku przemyśleń, wiedzy, wrażliwości estetycznej, intuicji dla potrzeby użytkowania ich, otaczania się nimi, a ostateczny kształt bardzo niejednokrotnie wyrafinowany i wysublimowany, formowano dla potrzeb piękna. Kształt i umaszczenie to dwa podstawowe kanony, którymi na przestrzeni wieków żonglowano do woli. Pies rasowy to wielki dar, dziedzictwo wspaniałych kultur i cywilizacji: rzymskiej, chińskiej, japońskiej, arabskiej. Przetrwał obok dzieł sztuki jako żywy relikt ludzkiej myśli, pracy i twórczej inteligencji".

Bokser cechuje się zarówno tolerancją, łagodnym usposobieniem, jak i temperamentem oraz pewnością siebie. Kocha swoją rodzinę i dzielnie jej broni. Aby współżycie z nim było udane, należy go konsekwentnie wychowywać.

 

Oprawa : broszurowa

Format : 17 x 20 cm

Ilość stron : 64

Rok wydania 2004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

POSŁOWIE

Niniejsza książeczka nie pretenduje do tytułu monografii rasy, nie jest też swoistą laurką. Opisuję po prostu boksera takiego, jakiego znam i bardzo lubię. Mogę się mylić, opisując jego wady i zalety, spoglądam bowiem na niego subiektywnie. Tak samo subiektywny jest mój osąd dotyczący sposobu żywienia psów. Jestem hodowcą od trzydziestu lat, testowałam różne typy karmienia zwierząt i nie deprecjonując karm gotowych, popieram żywienie naturalne. Uważam, że należy opisać wszelkie możliwości, a właściciel psa sam wybierze to, co mu najbardziej odpowiada. O ile jednak skład, zawartość i sposób dawkowania przeczytać można na każdym opakowaniu karmy przemysłowej, o tyle o naturalnym żywieniu słyszy się coraz mniej - dlatego skupiłam się na tej formie. Charakter ras przeze mnie opisywanych poznałam osobiście czy to w toku szkolenia, czy też dlatego, że sama posiadam lub posiadałam psy danej rasy. Wolno mi przedstawiać własny pogląd, a zainteresowany tematem czytelnik sięgnie z pewnością do innych źródeł, bardziej naukowo traktujący ten temat.

Z życzeniami miłej lektury Joanna Milewska-Kuncewicz

 

 

Agencja Wydawnicza MAKO PRESS sp. z o.o.

Warszawa 2003 ISBN 83-86203-86-2 Wydawca:

Agencja Wydawnicza MAKO PRESS sp. z o.o. Warszawa ul. Godebskiego 31

 

Wydawca ; Over Dieren 2002

Tytuł oryginału Boxer

 

Wydawca polski Galaktyka Sp. z o.o.

Łódź 2003

90-562 ul . Łąkowa 3/5

 

www.galaktyka.com.pl

 

przekład Iza Olejniczak i Paweł Boniecki

 

Wprowadzenie :

 

„Książeczka którą oddajemy do rąk czytelników nie ma pretensji do bycia kompendium wiedzy o bokserze. Gdybyśmy chcieli zawrzeć tu wszystkie informacje , dotyczące tej rasy , jej historii i rozwoju w ostatnich latach, a także żywienia i szkolenia , zdrowia , specyficznych wymagań i problemów boksera , trzeba by zadrukować przynajmniej 500 stron

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor ; Jerzy Kapyś

 

Zdjęcia ; Jerzy Pawilno - Pacewicz

 

Wydawca

 

P.W.Egross - Oficyna Wydawnicza

 

Warszawa

 

ul.E.Orzeszkowej 14/16

 

 

 

 

Autor ; Teresa Markowska

 

Tytuł : Bokser

 

Wydawca : Wydawnictwa Akcydensowe

 

Warszawa 1989

 

„ czuły i dobroduszny , odważny i szczery - oto bokser”

 

(M.Pollet - Le Boxer)