ZULA BOKSER

Tekst znaleziony na www.euro-boxer.com .

Oryginalna nazwa : The right owner .

Autor Zoltan Rudolf

Edycja Alexandra Gav

sierpiń 2002

2002-2004 European Boxer Zone

Tłumaczyła Zulka

Cześć !

 

Prawdopodobnie mnie nie znasz , ale nie denerwuj się . Proszę zostań ze mną tutaj przez chwilę Nazywam się Santi  i  jestem Bokserem* z Węgier** , i chciałbym podzielić się kilkoma przemyśleniami z tobą. Jakiś czas temu mój pan został  poproszony o napisanie o dobrym  właścicielu dla boksera. Ha! To jest interesujący temat, ale naprawdę wątpię, żeby ludziom  pozwolić  kiedykolwiek napisać o tym! Jak sądzę , może być tylko jeden odpowiedni kandydat do rozpracowania tego temat - tylko bokser, prawdziwy bokser, na przykład JA!

 

Dobrze – spróbujmy !

 

Zakładam się, że  myślisz - "każdy może być właściciel Boksera , bo co jest tak specjalnego w tym?" Jeżeli faktycznie tak myślisz , nie trać czas, idź sobie ... na niemieckie owczarki (przepraszam Max von Stephanitz***)  .Tylko wybrani mogą mieć prawo posiadani Boksera, szansę odczucia ,że to właśnie ten jedyny mój . Czy każdy może być dobrym właścicielem dla boksera – jest to ważne pytanie które zmusiło mnie do siadu i napisania ( czy kiedykolwiek spróbowałeś pisać na maszynie ŁAPAMI?) , że  powinniśmy przebadać to pytanie z innego punktu widzenia , z innego końca smyczy, symbolicznie mówiąc – powiedzmy z punktu widzenia mojego – czyli boksera ! Jestem jednym, który może przestrzec właścicieli przyszłych bokserów przed błędami które mogą popełnić.(jak w przypadku mojego własnego pana ).

 

Rasa mojego nie jest tą obojętną dla ludzi .O , nie! Żadna osoba nie może być obojętna wobec nas !

 Z nami to jest tak : miłości od pierwszego wejrzenia albo nic wcale ! Miłość albo nienawiść ! Żadne tony pośrednie ! Jeżeli nie poczułeś, że żądło miłości cię ukłuło za pierwszym razem jak nas zobaczyłeś , to idź sobie na.... owczarki niemieckie ( bardzo mi przykro Max ) .

Jeżeli nie jesteś w nas zakochany to oznacza ,że naprawdę nie chcesz boksera! Trudno mi to mówić ale znałem dużo ludzi, którzy dostali boksera ponieważ ich sąsiedzi mieli .

Ci ludzie nie byli „chorzy” na moją rasę.  Posiadanie prawdziwego boksera stało się ciężarem dla nich. Najczęściej historie te kończyły się w schroniskach dla zwierząt , wąskich  , bocznych uliczkach , na drodze poza miastem lub innych podobnych miejscach.  Różni ludzie , różne historie , ale te same marne wyniki , kolejne złamane bokserskie serce  , kolejna bokserska tragedia .

 

Jeżeli naprawdę chcesz być " dobrym właścicielem" , zrobić pierwszy krok i przeprowadź prosty test : spróbuj poczuć coś do nas i zdecydować się przy pierwszym widoku  - powiedzieć sobie –

razem czy osobno .

 

No spróbuj ! Jedno szybko spojrzenie na mnie i decyduj się!

.

.

.

Jeżeli jesteś jeszcze tutaj, są szanse , że jesteś tym jednym z wybranych . To  pięknie!

 

Przygotuj się mój przyjacielu ! Studiuj nas, ucz się nas tyle ile możesz , zadawaj  pytania , czytaj i czytaj , ciągle więcej i więcej  ! Musisz mieć dość wiedzy by nie pozwolić, żeby twoja boksusia  zaszła w ciążę ponieważ " nie wiedziałeś", że to może się zdarzyć !

Musisz wiedzieć ,co to znaczy jestem właścicielem  psa , jaka jest odpowiedzialność z tym związana  , czym jest bokser w ogóle i ostatni lecz nie najmniej istotne właśnie czego dokładnie ty chcesz.

 

Więc, żółty  albo pręgowany (czy może biały?); piesek czy suczka ; szczenię albo starszy , na

wystawy , do pracy albo właśnie dla koleżeństwa …albo może być dla wszystkich tych rzeczy

razem?

 

Dobrze, możesz wyobrazić sobie siebie na cudownej fotografii z tymi fantastycznymi bokserami

z pięknym opisem  , tak , że aż się chce ci powiedzieć „Tak ja chcę  właśnie w ten sposób!"

To jest normalna reakcja , kiedy człowiek spotyka prawdziwego boksera, ale proszę nie zapominaj: nie jesteśmy pizzą , którą możesz  zamówić z pepperoni i serem (albo bez)!

W naszym przypadku będziesz "mistrzem kucharskim"! Twój Bokser odzwierciedla ciebie, twój czas i twoje talenty. Im więcej czasu spędzisz nad doskonaleniem czegoś nad rozwijaniem talentów , tym lepsze wyniki możesz oczekiwać. Nawet jeżeli masz wszystkie składniki w lodówce (proszę upewnij się , że je tam masz i nie ufaj  sprzedawcy , który mówi , że wszystkie on dostarcza ), twoja pizza nie będzie mieć żadnego pepperoni albo sera jeżeli tylko oczekujesz , że dostaniesz wszystko gotowe. Uwierz mi ,że musisz naprawdę pracować . Bo jeżeli nie , to lepiej idź sobie na owcza ...... ( ups  , w  porządku, Max, obiecuję, już więcej nie będę robić tych porównań ).

 

Mimo to jestem pewny, że dobry właściciel musi mieć doświadczenie by wybrać właściwe

składniki do zgotować czegoś perfekcyjnego ,oraz zawsze powinien docenić ogromną pracę, którą twórca podstawowego składnika zrobił przed nim .Wtedy  obydwoje będą bardzo dumni z produktu końcowego!

 

Czy podobają się tobie moje wyjaśnienia ?

 

Dobry właściciel zawsze pamięta, że każdy bokser ma kilka niewiarogodnych cech ale potrzebna jest praca właściciela by je znaleźć  - i nie koniecznie mówię właśnie o zewnętrznych stronach…

 

My boksery jesteśmy wiecznie aktywne. Kochamy bawić się , chodzić na spacer, odkrywać świat

dookoła nas, rozwiązywać zadanie, ale najbardziej ze wszystkiego lubimy wspaniały czas z naszą rodziną . Musisz pozwolić, żebyśmy  robili rzeczy razem z tobą i twoja rodziną  jeżeli chcesz, żebyśmy  byli szczęśliwi. Twoja obecność jest najbardziej ważną rzeczą dla nas.

 

Dobry właściciel jest zawsze przyjacielem, nie panem. On nigdy nie bije nas albo wykorzystują .

On mówi do nas, drapie nasz brzuch, kocha nas, karmi nas i po prostu docenia nasze bycie Bokserem.

 

Większość z nas kocha pracować , ale to jest twoje zadanie by wziąć mnie i nauczyć tego . Nie będę mistrzem jak owczarek niemiecki , jednak chcę być trenowany po to by być blisko z tobą . Jeżeli ty widzisz to inaczej , to idź na ow....... hmmm.......

 

Dobra, ogólnie jesteśmy silnymi chłopakami i mamy doskonałe poczucie humoru - i jeżeli nie zabijałeś BOKSERA wewnątrz przez niewłaściwe treningi albo codzienne traktowanie , możemy dać tobie jedną z najbardziej cudownych rzeczy, możesz zebrać nasze życie. To jest bezwarunkowa miłość i  przywiązanie na całe życia. Możesz mieć dobry czas i przykre doświadczenia, ale będziemy zawsze tam dla ciebie.

 

Jestem pewny, że  dobry właściciel rozumie to bardzo dobrze, że  mimo iż jesteśmy bardzo silni ,

nie możemy zapewnić sobie właściwych warunków  do naszego przeżycia. Stale zależymy od ciebie i twojej opieki . Też nie możemy poprosić albo wyjaśnić czego dokładnie potrzebujemy, a ty , jako dobry właściciel, musisz wiedzieć i  czuć te rzeczy swoim sercem.

 

Każda osoba związana z naszą rasą musi czuć odpowiedzialność za nas i  za  nasze życie. By żyć z nami oznacza , że jesteś  naszym "tatusiem" albo "mamusia",  musisz zrezygnować z kilku rzeczy w swoim życiu albo być może nawet zmienić je by dostosować je do nas i naszych potrzeb.

 

Ale proszę, pomyśl o tym "Bokserską  duszą" …czyż nie warto ?

 

Tak, mówię o twojej "Bokserskiej duszy" ponieważ będziesz mieć ją prędzej czy później jeżeli zrobiłeś wszystkie właściwe rzeczy  (i to będzie wydawać się tak naturalnym tobie jak gdyby twoja dusza zawsze była "bokserską duszą").

 

Możesz być każdym , mężczyzną albo kobietą, młodym albo starym, bogaty albo biedny, ale jeżeli zechciałeś nas zrozumieć i pokochać , masz słuszne prawo i przywilej by wejść do dużej rodziny ludzi żyjących na całej Ziemi  - dobrych właścicieli  Boksera ! Jeżeli jesteś dobrym właścicielem, twój bokser pokaże tobie inny , piękny świat gdzie ludzie uśmiechają się jeden do drugiego , ponieważ oni znają wspólny sekret - życie z Bokserem, żyjąc jak Bokser i życie dla Boksera. Najbardziej obcy ludzi mogą się znaleźć i spotkać  jak koledzy albo przyjaciele i mogą

zrozumieć się nawzajem bez powiedzenia słowa w tym specjalnym świecie. Jeżeli jesteś dobrym

właścicielem będziesz mieć dużo  szczęścia w swoim życiu a twoje życie zmieni się

NA ZAWSZE.

 

Jak widzisz, bycie dobrym właściciel nie jest prostym zadaniem w ogóle. Musisz zaniechać wielu rzeczy, ale odzyskasz to natychmiast z nawiązką  … a w międzyczasie staniesz się lepszą osobą a ja będę lepszym psem!

 

I najważniejsza rzecz:

 

Proszę, nie spędzaj swojego cennego czas przed ekranem twojego komputera! Stań i wyjdź ze mną ponieważ prawdziwe życie jest poza nim…ze MNĄ!

 

Objaśnienia:

 

*Bokser -  rasa psa  sławna z ich zdolności by prowadzić filozoficzną dyskusję. One mogą również pisać na maszynie .

 

**Węgry - mały kraj w sercu Europy  słynny z wyhodowania Bokserów, którzy mogą prowadzić

filozoficzną dyskusję i mogą również pisać na maszynie łapami .

 

***Max von Stephanitz – założyciel rasy owczarka niemieckiego , rasa , która nie może prowadzić

filozoficznych dyskusji i nigdy nie pisała na maszynie łapami

.

 

Zula bokser co kocha wszystkich.</title</div> <!--[if gte vml 1]><v:line id="_x0000_s4285" style='position:absolute; z-index:885' from="180pt,258pt" to="750pt,258pt" o:regroupid="29" strokecolor="black [0]" strokeweight="2.25pt" o:cliptowrap="t"> <v:stroke color2="white [7]"> <o:left v:ext="view" color="black [0]" color2="white [7]"/> <o:top v:ext="view" color="black [0]" color2="white [7]"/> <o:right v:ext="view" color="black [0]" color2="white [7]"/> <o:bottom v:ext="view" color="black [0]" color2="white [7]"/> <o:column v:ext="view" color="black [0]" color2="white [7]"/> </v:stroke> <v:shadow color="#ccc [4]"/> <v:path insetpenok="f"/> </v:line><![endif]--><![if !vml]><span style='position:absolute;z-index:885; left:238px;top:342px;width:764px;height:4px'><img width=764 height=4 src=image2425.png v:shapes="_x0000_s4285"></span><![endif]> </div> </body> </html>